webinary

TARCZA ANTYKRYZYSOWA – UPRAWNIENIA PRZEDSIĘBIORCÓW

idea webinaru

Celem szkolenia jest przekazywanie wiedzy na temat Tarczy antykryzysowej. Celem “tarczy” ma być zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę. To zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Warto podkreślić, że proponowany przez rząd projekt „tarczy antykryzysowej”, obok zapowiadanej nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, przewiduje także wprowadzenie zupełnie nowego aktu prawnego – ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

Cena webinaru:

950 zł/os. netto

6.05.2020

SZKOLENIE W FORMIE WEBINARU

 

SZKOLENIE ONLINE:

Cena: 950 zł/os. netto
Data: 06.05.2020 r.

Webinar w godzinach: 10:00 -16:00

 

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

KOMPUTER
STAŁE ŁĄCZE INTERNETOWE
UCZESTNICY: maks. 25 OSÓB (decyduje kolejność zgłoszeń)

 

JAK PROWADZIMY WEBINARY

Webinar (szkolenie online) to nowoczesny format szkoleniowy wykorzystujący transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym. Technologia typu „Streaming” umożliwia przesyłanie takich danych jak dźwięk, obraz, prezentacje i teksty „na żywo” dzięki czemu uczestnik otrzymuje pełnowartościowe szkolenie nie wstając zza swojego biurka w pracy bądź w domu.

PROGRAM WEBINARU

 

1. Informacje wstępne.
2. Nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
a. POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy,
obniżenie wymiaru czasu pracy,
porozumienie z organizacjami związkowymi,
zwolnienie przedsiębiorców z opłat abonamentowych RTV oraz wynagrodzeń dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii,
świadczenie postojowe,
dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, w przypadku spadku obrotów gospodarczych,
jednorazowa pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
b. PRAWO PRACY
dodatkowy zasiłek opiekuńczy,
badania okresowe/badania lekarskie,
zmiana systemu lub rozkładu czasu pracy pracowników, polecenie pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych.
c. PRAWO SPÓŁEK
użycie środków porozumienia na odległość,
zwolnienie z odpowiedzialności wobec spółki członka zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej oraz likwidatorów w przypadku niedochodzenia przez nich należności w ramach zamówienia publicznego niewykonanego z powodu pandemii.
d. NIERUCHOMOŚCI
obniżenie czynszu najmu i zwolnienie z kar umownych,
przedłużenie umowy najmu.
e. UŻYTKOWANIE WIECZYSTE
opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego
f. PRAWO PODATKOWE
obniżenie strat,
zwolnienia od podatków,
termin zapłaty podatku od przychodów z budynków,
zmiana w zakresie wydawania interpretacji indywidualnych,
ulga na złe długi,
VAT – odroczenie JPK_VAT.

g. INNE

3. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
4. Ustawa o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju.
5. Projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

prowadzący

mec. Marta Rabe-Kozłowska

Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w poznańskich kancelariach radcowskich i radcowsko-adwokackich, gdzie zajmowała się m.in. bieżącą obsługą spółek prawa handlowego, w tym należących do grupy kapitałowej, sprawami z obszaru prawa bankowego, kontraktowego oraz upadłościowego. Posiada bogate doświadczenie jako tłumacz (ustny i pisemny) tekstów o tematyce prawniczej, w szczególności szeroko pojętych umów gospodarczych, prowadziła również autorskie warsztaty językowe w zakresie Legal English. W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo spółek handlowych, prawo gospodarcze oraz prawo cywilne.

przypomnij o webinarze

12 + 1 =

ZADOWOLENI KLIENCI KANCELARII

 

[slide-anything id=”121700″]

"(…) jesteśmy usatysfakcjonowani wyborem Kancelarii Radców Prawnych TURCZA, jako podmiotu zapewniającego obsługę prawną oraz udzielamy naszej rekomendacji. "

Dariusz Formela, Prezes Zarządu, Gobarto S.A.

„Hendi Polska Sp. z o.o. niniejszym pragnie zarekomendować Kancelarię Radców Prawnych TURCZA, jako Kancelarię, z którą współpracuje od 2014 r.”

Jolanta Kultys, HENDI Polska Sp. z o.o.

„Dotychczasowe doświadczenie ze współpracy z Kancelarią (od 2011 r.) upoważnia nas do rekomendowania Kancelarii Radców Prawnych TURCZA, jako solidnego partnera świadczącego usługi prawne, w tym w branży IT.”

Michał Florczyk, Tomasz Stefaniak, 7Technology Sp. z o.o.

„Na podstawie dotychczasowego doświadczenia wysoko oceniamy usługi świadczone przez Kancelarię, które cechują się indywidualnym podejściem do każdej sprawy. Współpraca od początku przebiegała i nadal przebiega bez zastrzeżeń.”

Marcin Duda, Prezes Zarządu, Duda Cars S.A.

„Kancelaria TURCZA to solidność, terminowość i skuteczność w działaniu. Prawnicy Kancelarii wyróżniają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem, rzetelnością i terminowością w świadczeniu usług prawnych.”

Feliks Tyrakowski, Juliusz Jachnik, Spółka Jawna T&J Tyrakowski Jachnik

„Usługi Zespołu Kancelarii polecam szczególnie przedsiębiorcom, chcącym kompleksowo zabezpieczyć interesy swojej firmy.”

Maciej Duda, Prezes Zarządu, Duda Holding S.A.

ZGŁOSZENIE NA WEBINAR

 

Prosimy o uzupełnienie poniższych danych, na ich podstawie wygenerowana zostanie faktura proforma, która następnie dotrze na podany adres e-mail. W celu rezerwacji należy dokonać płatności.

TARCZA ANTYKRYZYSOWA UPRAWNIENIA PRZEDSIĘBIORCÓW

6.05.2020

Prosimy o zaznaczenie poniższej zgody

2 + 3 =

Zobacz najbliższe webinary

 

PRACA ZDALNA A BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI

5.05.2020

Webinar

950 ZŁ/NETTO

Celem szkolenia jest przekazywanie wiedzy na temat regulacji ustawowych i rekomendacji organów dotyczących bezpieczeństwa informacji podczas wykonywania pracy zdalnej.

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - UPRAWNIENIA PRZEDSIĘBIORCÓW

6.05.2020

Webinar

950 ZŁ/NETTO

Zgodnie z założeniami "Tarcza antykryzysowa" ma mieć wpływ na zmniejszenie negatywnych konsekwencji epidemii koronawirusa na polską gospodarkę. To zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

PRAWO PRACY A TARCZA ANTYKRYZYSOWA

7.05.2020

Webinar

950 ZŁ/NETTO

"Tarcza antykryzysowa" przewiduje wiele istotnych rozwiązań, z których może skorzystać zarówno pracodawca jak i pracownik. Zapoznanie się ze szczegółami tych regulacji może okazać się kluczowe dla efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem.

Pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Administratorem danych osobowych jest TURCZA.EDU.PL Sp. z o.o. KRS: 0000811692, ul. Grochowska 56. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://turcza.edu.pl/odo/.

   

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  NIP : 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60 | +48 607 990 838
  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl
  szkolenia@turcza.com.pl

  Oddział Poznań

  ul. Palacza 144
  60-278 Poznań

  Godziny otwarcia:
  pon - pt - 9:00-17:00

  Oddział Warszawa

  ul. Królewska 16
  00-103 Warszawa

  Godziny otwarcia:
  pon - pt - 9:00-17:00

  Oddział Leszno

  ul. Niepodległości 49
  64-100 Leszno

  Godziny otwarcia:
  pon - pt - 9:00-17:00

  ZNAJDŹ NAS

  TURCZA.edu.pl

  Turcza.edu.pl
  ul. Grochowska 56, 60 – 347 Poznań

  O nas

  Kancelaria TURCZA od ponad 12 lat dostarcza nowoczesne rozwiązania szkoleniowo-doradcze z zakresu szeroko pojętego prawa i tematyki prawnej oraz zapewnia dostęp do najwyższej jakości usług dopasowanych do potrzeb Klientów.

  Zapraszamy również na stronę internetową Kancelarii: turcza.com.pl

  Copyright © 2022 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.